Registrovaní hráči – návrh na zmenu SaHP

Hlasovanie 
ZA /10/PROTI /7/
VitamínJAF Holz
TSN LokotkaJaslovské B.
Hrnčiarovce +Smolenice
GeothermPrima
ParateamBorg
L T CZavar
Relax BCavern 
C-Team 
Victoria 
Pionieri 
Návrh na zmenu SaHP prešiel.

 

Pred pár rokmi sa otvorila téma tzv. profíkov v našej tenisovej lige a s tým spojená aj registrácia hráčov v STZ. Pojem „profík“ predstavuje v našej lige hráča, ktorý tenisovo vyrastal pod trénerom a bol súčasťou konkrétneho tenisového klubu. Takýto hráč môže hrať našu ligu dva roky po skončení platnosti „registračky“. Posledný návrh bol podaný v znení, aby sa takýmto hráčom obmedzili možnosti spôsobom, že na dvojhrový ligový zápas by mohli nastúpiť len proti rovnako trénovanému „profíkovi“ (výnimka bola vo 4hre, kde by mohol nastúpiť po boku „amatéra“ a taktiež sa debatovalo o vekovej hranici dokedy by toto obmedzenie platilo). Tento návrh nakoniec neprešiel VZK, nakoľko navrhovateľ chcel daný „problém“ riešiť recipročne. Následné debaty o dobrovoľnosti jednotlivých tímov o tom ako sa k tomu postavia sa už ďalej nerozvíjali. ( jednalo sa o to, že rozhodnutie ktorý „profík“ nastúpi by bolo čisto v kompetencii jednotlivých tímov- čiže by sa mohli rozhodnúť, áno súhlasíme že môže hrať proti komukoľvek s kýmkoľvek atď.)  Po rokoch sa táto téma opäť dostáva na stôl, len sa netýka „profíkov“ ale hráčov, ktorí nikdy neboli v žiadnom klube pod trénerom, no v určitom veku sa rozhodli registrovať do STZ a majú platnú registračku. Keďže nám všetkým záleží na tom, aby sa liga rozvíjala a zvyšovala svoju úroveň, dávame tento návrh na „zrýchlené“ konanie na VZK (na odsúhlasenie kapitánov).

NÁVRH na zmenu SaHP – Hráči s platnou registračkou, ktorí nevyrastali pod trénerom a neboli súčasťou žiadneho tenisového klubu sa môžu zúčastniť TTL.

-alternatíva- Hráči tohto typu by mohli nastúpiť len po súhlase druhého tímu (v takomto prípade by sme museli zistiť koľko tímov by bolo ochotných nastúpiť proti takémuto hráčovi.

Ďakujeme za vyjadrenie

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TRNAVSKÁ TENISOVÁ LIGA